•  

    SANY2523 SANY2521 SANY2522 SANY2518 SANY2519 SANY2520
  • Plenita
    20 august 2017, 16:30
    Predominant însorit
    Predominant însorit
    33°C
    Perceput de temperatură: 34°C
    Presiunea: 1010 mb
    Umiditate: 24%
    Vânt: 11 km/h ESE
    Rafale de vânt: 14 km/h
    Răsarit: 06:37
    Apus: 20:24
    Prognoza 21 august 2017
    Zi
    Predominant  înnourat cu furtună
    Predominant înnourat cu furtună
    26°C
    Vânt: 18 km/h VNV
    Rafale de vânt: 29 km/h
    Noapte
    Parţial  înnourat
    Parţial înnourat
    15°C
    Vânt: 11 km/h VNV
    Rafale de vânt: 22 km/h
    Prognoza 22 august 2017
    Zi
    Înnourat
    Înnourat
    28°C
    Vânt: 11 km/h VNV
    Rafale de vânt: 14 km/h
    Noapte
    Senin
    Senin
    13°C
    Vânt: 7 km/h VNV
    Rafale de vânt: 14 km/h
    Prognoza 23 august 2017
    Zi
    Soare
    Soare
    29°C
    Vânt: 11 km/h VNV
    Rafale de vânt: 22 km/h
    Noapte
    Senin
    Senin
    12°C
    Vânt: 7 km/h NV
    Rafale de vânt: 18 km/h
     

Comisii de specialitate


Anexa la HCL nr.6 din 24.06.2016;

 

 

Componenta nominala

a comisiilor de specialitate ale Consiliului Local al comunei Plenita.

 

COMISIA nr.1

 

– Studii, prognoze social economice, buget, finante, administrarea patrimoniului public si privat, urbanism, protectia mediului, amenajare si dezvoltare rurala, servicii publice;

  1. Gurita Constantin PSD;
  2. Brasoveanu Valentin PSD;
  3. Burghel Nicolae PSD;
  4. Stefan Liviu Sorin ALDE;
  5. Barbu Marius Florin PNL.

 

COMISIA  nr.2

 

– Activitati stintifice, invatamant, sanatate, familie, cultura, culte,  protectie sociala, tineret, sport si turism;

  1. Mociofleaca Viorica PSD;
  2. Gurita Constantin PSD;
  3. Dinuti Constantin UNPR;
  4. Melusel Meda Emilia ALDE;
  5. Bedelici Viorel Gheorghe PNL.

 

COMISIA .3

 

– Juridica, administratie publica locala, agricultura, ordine publica, drepturile omului, relatii cu societatea civila, si relatii interne si externe.

  1. Bala Marin Iulian PSD;
  2. Brasovean Valentin Stefan PSD;
  3. Gavrila Florea PSD;
  4. Pleniceanu Nicolae PNL;
  5. Panait Stefan Andrei PNL.