•  

    SANY2536.jpg-nggid0287-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010 SANY2527.jpg-nggid0278-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010 SANY2526.jpg-nggid0277-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010 SANY2534.jpg-nggid0285-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010 SANY2533.jpg-nggid0284-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010 SANY2531.jpg-nggid0282-ngg0dyn-100x75x100-00f0w010c011r110f110r010t010
  • Plenita
    7 iulie 2022, 14:45
    Predominant însorit
    Predominant însorit
    28°C
    Perceput de temperatură: 33°C
    Presiunea: 1020 mb
    Umiditate: 54%
    Vânt: 0 km/h VNV
    Rafale de vânt: 11 km/h
    Răsarit: 05:51
    Apus: 21:13
    Prognoza 8 iulie 2022
    Zi
    Precipitaţii
    Precipitaţii
    27°C
    Vânt: 7 km/h ENE
    Rafale de vânt: 29 km/h
    Noapte
    Precipitaţii
    Precipitaţii
    18°C
    Vânt: 7 km/h NNV
    Rafale de vânt: 22 km/h
    Prognoza 9 iulie 2022
    Zi
    Furtună
    Furtună
    23°C
    Vânt: 11 km/h NV
    Rafale de vânt: 29 km/h
    Noapte
    Noros
    Noros
    16°C
    Vânt: 7 km/h VNV
    Rafale de vânt: 22 km/h
    Prognoza 10 iulie 2022
    Zi
    Predominant  înnourat cu furtună
    Predominant înnourat cu furtună
    27°C
    Vânt: 14 km/h VNV
    Rafale de vânt: 32 km/h
    Noapte
    Predominant senin
    Predominant senin
    16°C
    Vânt: 11 km/h VNV
    Rafale de vânt: 29 km/h
     

Comisii de specialitate

Anexa la HCL nr.23 din 29.10.2020;

 

 

Componenta nominala

a comisiilor de specialitate ale Consiliului Local al comunei Plenita

COMISIA nr.1

 

– Studii, prognoze social economice, buget, finante, administrarea patrimoniului public si privat, urbanism, protectia mediului, amenajare si dezvoltare rurala, servicii publice;

  1. Gurita Constantin PSD;
  2. Brasoveanu Valentin PSD;
  3. Burghel Nicolae PNL;
  4. Bala Marin Iulian PNL;
  5. Serban Petre Cristian P Verde.

COMISIA  nr.2

– Activitati stintifice, invatamant, sanatate, familie, cultura, culte,  protectie sociala, tineret, sport si turism;

  1. Mociofleaca Viorica PNL;
  2. Gae Geta PSD;
  3. Duda Dragos Cristian PSD;
  4. Melusel Meda Emilia ALDE;
  5. Neghina Waltar USR PLUS.

COMISIA .3

– Juridica, administratie publica locala, agricultura, ordine publica, drepturile omului, relatii cu societatea civila, si relatii interne si externe.

  1. Bala Marin Iulian PNL;
  2. Brasovean Valentin Stefan PSD;
  3. Anghel Constantin PNL;
  4. Pleniceanu Nicolae P Verde;
  5. Nitipir Nicolae Sebastian Pro Romania.